Podvody na inzerátoch sú už dlhodobo známe. Polícia na ne upozorňuje takmer dennodenne. Paradoxom však je, že podvody neprichádzajú len od potencionálnych predávajúcich, ale aj od potencionálnych kupujúcich.

Pri ponúkaní alebo kupovaní veci tak upozorňujeme, aby ste boli nanajvýš opatrní. Nereagujte na adresované správy, ktoré vyzerajú podozrivo, či žiadajú od Vás akékoľvek vyplnenie údajov Vašej kreditnej karty. Často sa v praxi odohrávajú prípady, kedy podvodník prejaví záujem o kúpu predávanej veci. Následne vám zašle internetový odkaz na webovú stránku, na ktorej je potrebné vyplniť údaje vašej karty, pričom uvedie, že až po zadaní údajov platobnej karty vám prídu od neho peniaze.

Takto to samozrejme nefunguje a namiesto toho, aby vám peniaze prišli na účet, peniaze sa z vášho účtu strhnú, dokonca nie je ojedinelé, že aj niekoľkokrát za sebou. Nedajte sa tak oklamať, že tento spôsob platby je bezpečnejší. Je potrebné si uvedomiť, že ak tovar predávate alebo kupujete, nie je potrebné vopred zadávať údaje o vašej platobnej karte. Na druhej strane existujú aj prípady, keď vám podvodník zašle úplné inú, poškodenú alebo žiadnu vec, za ktorú ste si už vopred zaplatili.

V prípade, ak ste boli obeťou tohto podvodu, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme.